Blog

Święta Wielkiej Nocy zbliżają się wielkimi krokami, dlatego z tej okazji przygotowaliśmy kilka propozycji w jaki sposób udekorować nasze wnętrze, aby wnieść do niego wyczekiwaną atmosferę wiosny, radości i zbliżających się świąt. Oprócz kilku tradycyjnych rozwiązań, mamy również te niecodzienne, oryginalne, które sprawią, że święta w tym roku będą wyjątkowe nie tylko ze względu na świąteczną atmosferę ale również niepowtarzalny design.

Zajączek Wielkanocny to z pewnością element o którym zapomnieć nie można. Jest to tradycyjny, świąteczny symbol, który można wykorzystać na wiele sposób, nie tylko jako indywidualna dekoracja. Na rynku jest wiele propozycji figurek czy zastaw stołowych wykorzystujących motyw zajączka wielkanocnego, ale my wybraliśmy te, które szczególnie podbiły nasze serca.

1. Złoty zajączek wielkanocny w stylu Glamour

Elegancja i glamour może iść także w parze z dekoracjami świątecznymi. Złote dodatki idealnie wkomponują się na wielkanocnym stole. Złoty zajączek wielkanocny to przepiękny dodatek, który w połączeniu ze świeżo ściętymi kwiatami wniesie do pomieszczenia wyjątkową aurę świąt. Jest to dekoracja bardzo elegancka, ale jednocześnie stonowana. Pięknie będzie współgrać zarówno z białą zastawą, jak i z tą bardziej wzorzystą ze złotymi elementami. Kolor złoty również dobrze współpracuje z innymi barwami takimi jak pastelowy róż czy zieleń, tworząc zestawienie bardzo wiosenne a jednocześnie eleganckie. Ważną zasadą, przy wybieraniu pozłacanych dekoracji jest wybranie kolorów przewodnich, aby nie wprowadzić niepotrzebnego zamętu oraz aby cała dekoracja była spójna i harmonijna.

Źródło: primavera-home.pl

2. Klasyczne ceramiczne dodatki wielkanocne

Jeżeli zdecydowaliśmy się na dodatki w klasycznym wydaniu, takie jak białe zajączki wielkanocne czy ceramiczne pisanki, proponujemy wzbogacenie kolekcji o dekoracje, które również posłużą jako elementy zastawy świątecznej. Wybierając dekoracje na Wielkanoc, warto również spojrzeć nie tylko na figurki, ale również na szeroki asortyment świątecznych półmisków, salaterek, waz czy wazonów. Wkomponowanie standardowych elementów świątecznych z użytecznymi rozwiązaniami, sprawi że nie tylko dekorację będą pięknie przyozdabiać nasz stół, ale staną się również praktyczne i użyteczne. Salaterki z motywem zajączka czy półmisek sprawdzi się zarówno przy wielkanocnym śniadaniu, jak i jako indywidualna ozdoba np. na eleganckiej paterze czy tacy.

Źródło: primavera-home.pl

Jeżeli chcemy jednak połaczyć ponadczasową klasykę z odrobiną nonszalacji i glamour, warto połaczyć biel ceramiki z delikatnymi złotymi dodatkami. Nie musza one być całe złote, jak w propozycjach wyżej, jednak delikatne złocenia dodadzą elegancji całej aranżacji. Mogą to być zarówno pojedyńcze elementy jak np. złota pisanka, czy wysoki pozłacany swiecznik w stylu glamour bądż delikanty biały wazon ze zlotymi elementami.

Źródło: primavera-home.pl

Jak wcześniej wspomnieliśmy, przy tworzeniu i wyborze dekoracji świątecznych, ważne jest wybranie motywu przewodniego, który pozwoli nam na stworzenie harmonijnej kompozycji. Święta Wielkanocne powinny być bogate w odcienie kojarzące się z wiosną i radością, dlatego warto wybrać odcienie zieleni, żółci, różu. Sa to kolory radosne, wiosenne ale jednocześnie pięknie ze sobą współgrające i niosące ze sobą radosną energię.

Źródło: primavera-home.pl

Kolory te można wybrać nie tylko w formie dodatków, ale również jako świeże dekoracje z żywych roślin. Idealnie sprawdzą się do tego wiosenne bukiety z róż, hiacyntów, żonkili czy tulipanów. Aby bukiet był pięknie wyesponowany, warto wybrać równie piękny wazon, który podkreśli piękno kwiatów i całościowo stworzy harmonijną dekorację.

Źródło: primavera-home.pl

Oprócz dekoracji na stół, warto również wziąć pod uwagę dekoracje świątecznych pisanek. Aby podkreślić wyjątkowy nastrój, jaki pozwoliły nam zbudować przedstawione dekoracje, warto również spróbować na dekorację pisanek w podobnym stylu. Oprócz tradycyjnego zdobienia, można wykonać również zdobienia eleganckie, które staną się harmonijną częścią stworzonej aranżacji stołu. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji na oryginalne pisanki Wielkanoce.

Źródło: primavera-home.pl

Popularne na blogu

Style wnętrz

Święta Wielkanocne w wydaniu Glamour

Kolekcja Tubądzin

Zobacz jak pracujemy

Odwróć urządzenie,
aby komfortowo korzystać
ze strony.