Nowoczesny apartament
Urządzenie mieszkania było nie lada wyzwaniem, z uwagi na różny gust Inwestorów. Z jednej strony miało być elegancko i nowocześnie, utrzymane w jasnej kolorystyce, a z drugiej zaś w stylu loftowym, z elementami ciemnego drewna i ciemnych akcentów. Spójność projektu utrzymują elementy drewna, piękne struktury ścienne oraz ponadczasowa kolorystka- szarość, biel i czerń z elementami niebieskiego, który zdecydowania ożywia i podkreśla elegancję domu. W jednym Inwestorzy byli zgodni- „Chcemy dużo dyskretnego oświetlenia LED” J
Wejście i hol zostało zaprojektowane na końcu, aby zastosować tu drobne akcenty każdego z pomieszczeń.
Udało się tu zaprojektować dużą przestronną szafę z wkomponowanym siedziskiem tapicerowanym w kolorze sof i zagłówka łóżka. Oświetlenie szynowe pozwala na dawkowanie potrzebnego oświetlenia w danym miejscu., Każda wolna przestrzeń ma tu swoje zastosowanie, dlatego po zabudowie skrzynki rozdzielczej, znalazło się miejsce na drobiazgi tj, klucze czy torebka. Duże lustro z oświetleniem dookoła daje wrażenie większego korytarza.
W mieszkaniu zostały zaprojektowane drzwi z ukrytą ościeżnicą. Zostały pokryte strukturą ścienną w beżowym kolorze ścian, dlatego są praktycznie niewidoczne, a struktura, która pojawia się w całym mieszkaniu nadaje przytulności pustych ścian.
Podłoga w holu z płytek wielkoformatowych płynnie prowadzi do kuchni i dalszej części mieszkania.
Kuchnia jest utrzymana w nowoczesnych i jasnych barwach- posiada białą zabudowę z drewnianym blatem roboczym oraz barowym. Czarny okap z półką na rośliny i zioła akcentuje część kuchenną, dodając industrialnego charakteru i płynnie przechodzi do części jadalnianej. Świadczy o tym Stół w industrialnym stylu tworzy przedłużenie półwyspu, krzesła i hokery oraz oświetlenie nad stołem. Na suficie podwieszanym od razu można zauważyć dekorację z listew drewnopodobnych, która pojawia się również w salonie (później również w sypialni i gabinecie).
Salon jest sercem domu, dlatego projekt zakładał, aby był przytulny i ciepły. W centralnej części znajduje się wygodny zestaw wypoczynkowy w niebieskim kolorze, stolik kawowy z czarnym kamiennym blatem oraz lampa składająca się z 3 okręgów. Duże okna dobrze doświetlają pomieszczenie, dzięki czemu aranżacja salonu z ciemnymi elementami nie sprawiła przytłaczającego wrażenia. Ściana TV tworzy spójną i funkcjonalną zabudowę, która pomieściła duży telewizor, pojemną szafkę RTV, otwarte półki na książki oraz zamykaną szafkę na podręczne przedmioty, kominek elektryczny i grzejnik pionowy.
Projekt deweloperski zakładał ścianę dzielącą pomiędzy dwoma pomieszczeniami, tworząc osobne pokoje. Z racji potrzeb Klientów, zaproponowaliśmy metamorfozę tego układu, zabudowując drzwi od strony holu (właśnie dlatego powstała duża szafa w holu J) i wyburzając ścianę pomiędzy pokojami, tworząc prywatną przestrzeń sypialni i garderoby w jednym. Dzięki szklanym drzwiom przesuwnym, dowolnie można łączyć te pomieszczenia tworząc open space lub zamykać i zasłaniając kotarą.
Sypialnia jest utrzymana w ciepłych barwach, odcieniach beżu, szarości i drewna. Początkowo miał być zastosowany tylko kolor beżowy, jednak w obawie o mdły efekt końcowy zaproponowałam ciemne szare elementy. Inwestorzy obawiali się połączenia tych dwóch kolorów, z uwagi na niesłuszne przekonanie o „gryzieniu się” beżu z szarością. Dali się jednak przekonać i po obejrzeniu wizualizacji, nie mieli wątpliwości, ze to jest „to” J
Sypialnia jest zaprojektowana niezwykle klimatycznie. Łóżko stanęło na niewielkim podeście z dyskretnym podświetleniem LED. Tapicerowane elementy , czyli zagłówek łóżka, pufa w garderobie i siedzisko toaletki w niebieskim kolorze idealnie się wyróżniają, nie będąc jednocześnie męczące przy codziennym funkcjonowaniu. Nie mogło tu zabraknąć również dekoracji z listew drewnianych, które tym razem wypełnione są nieregularnie taśmami LED. Szare stoliki nocne i toaletka ustępują złotym dodatkom, które pięknie odznaczają się na tle struktury beżowej. Lustro, Złote Reflektory, kule wiszące obok łóżka w złotej obręczy oraz imponująca złota lampa w centralnej części garderoby nadają pomieszczeniu elegancji, tworząc przy tym efekt WOW.
Podłoga z ciemnego drewna kontrastuje z jasno beżowymi meblami w garderobie. Zabudowa meblowa jest w większości zamknięta, aby uniknąć wrażenia chaosu i bałaganu, jednak część z ubraniami wiszącymi pozostała otwarta, zachowując wizualną funkcję tego pomieszczenia, czyli garderobę. Na środku pomieszczenia znajduje się duża pufa, która z pewnością oprócz designerskiego wyglądu znajdzie zastosowanie funkcjonalne.
Gabinet to miejsce pracy Inwestora. Miało być komfortowo do pracy ale również wypoczynku i... gry na gitarze elektrycznej. Pomimo dużego wyzwania w zaprojektowaniu tego pomieszczenia, pierwsza zaproponowana koncepcja okazała się strzałem w 10 i nie wymagała żadnych zmian. Nie obeszło się bez pięknej struktury imitującą blachę- tym razem w szarym kolorze będącym odskoczną od panującego w całym mieszkaniu beżu. Znów pojawił się akcent dekoracji listew, jednak tym razem w czarnym kolorze. Listwy LED, które przez ścianę przechodzą na sufit, zastępują klasyczne oświetlenie główne. Biurko zostało zaprojektowane w poprzek pomieszczenia aby nie tworzyć wrażenia „korytarza” i idealnie wpisuje się w zabudowę meblową. Blat biurka przechodzi kształtem litery „L” przez całą długość ściany, maksymalnie powiększając blat do pracy. Noga biurka to element industrialny, wykonany na zamówienie. Liczne półki otwarte i zamknięte pomieszczą wszelkie artykuły biurowe i segregatory, książki. Nietypową propozycją jest kontynuacja półek z przegrodami pod sufitem- a jest to miejsce na ekspozycję kolekcji alkoholi. Aby dosięgnąć ulubionego trunku, została zaproponowana drabina, która przesuwa się wzdłuż półek, aby dostęp był nieograniczony J Znalazło się tu miejsce na fotel relaksacyjny z podnóżkiem, aby odpocząć od pracy komputerowej. Na ścianie pod alkoholami została ukryta tablica sucho ścieralna, która w razie potrzeby może zostać ukryta ruchomym panelem drewnianym, bez konieczności zmazywania wykresów. Niespodziewanym pomysłem było zaproponowanie mchu na ścianie pośród nieregularnych paneli drewnianych, który od razu został zaakceptowany z entuzjazmem. Gitara elektryczna zawisła na ścianie aby nie zajmowała przestrzeni do pracy.
W mieszkaniu znajdują się dwie łazienki. Obie zostały zaprojektowane w identycznym stylu. Zostały tu użyte płytki wielkoformatowe imitujące czarny i szary marmur, dekoracyjna mozaika 3D oraz uzupełnieniem są płytki imitujące strukturę drewna. Pomimo braku okien obie toalety są dobrze doświetlone, a listwy LED idealnie budują ich przestrzenność i klimat. W każdej łazience znalazło się miejsce na przechowywanie, a nawet ukryta pod blatem pralka w zabudowie.